Kontakty
Oddíl lyžování
TJ Sokol Stará Paka
Sokolská 173
50791 Stará Paka
IČ: 44477554

E-mail:
ski@ski-starapaka.cz

Staropacký kros:
kros@ski-starapaka.cz

Redaktor článků:
redakce@ski-starapaka.cz

Lyžařský vlek:
vlek@ski-starapaka.cz

Odkazy
Česká unie sportu
Sportuj s námi s
Českou unií sportu

Velociped klub
Velocipéd klub
Nová Paka

Zimní středisko<br> Staropacká hora

Výstavba nového lyžařského vleku 2011

  V zimním středisku Staropacká hora byly zahájeny práce spojené s výstavbou nového lyžařského vleku. 
  Snímky z budování vleku jsou v sekci 'Fotogalerie'.1. brigáda 30.7.2011
  I když počasí nebylo právě ideální, první pracovní brigáda na výstavbě nového lyžařského vleku v zimním středisku Staropacká hora se uskutečnila v sobotu 30. července 2011. Zúčastnilo se jí celkem osm členů a členek oddílu lyžování.
  Nejprve jsme se symbolicky rozloučili s oběma našimi vleky. Jeden nám poctivě sloužil čtyřicet a druhý pětadvacet let. Státní a oddílové zástavy byly staženy na půl žerdi a na vleku byla vyvěšena černá vlajka. Po minutě ticha byly započaty demoliční práce spojené s odstraněním obou starých vleků VL – 200.
  Byla stažena obě oběžná lana, která byla navinuta na cívky a odpojen elektrický proud. Mimo toho se započalo také s odstraňováním náletové vegetace v trase budoucího vleku.   
Za výbor oddílu lyžování   
   Bohuslav Nýdrle, kronikář  
 
2. brigáda 6.8.2011
 
  Oproti předchozí brigádě se nás tuto sobotu sešlo podstatně více. Po vzájemné dohodě o rozdělení činností jsme se po osmé hodině pustili do práce.
  Pět brigádníků zůstalo pod sjezdovkou a začalo s demontáží spodních poháněcích stanic obou vleků. Ostatní vyrazili do svahu a v horní části sjezdovky pokračovali v čištění trasy budoucího vleku od travin a náletové vegetace.
  Počasí nám vcelku přálo, pouze jednou nás vyhnal krátký deštík a tak jsme si alespoň udělali půlhodinovou přestávku.
  V odpoledních hodinách byly ještě demontovány horní stanice vleků. Na závěr brigády byly oba dva staré demontované vleky odvezeny do šrotu.
 
Za výbor oddílu lyžování    
  Václav Šeps, předseda     
 
3. brigáda 13.8.2011
 
  Stejně jako při první brigádě, tak i při této v pořadí třetí, nám počasí nepřálo. Téměř celou brigádu propršelo. I přes toto špatné počasí se sešlo osm členů a členek oddílu, prahnoucích pomoci s výstavbou nového vleku.
  Pro tuto brigádu bylo opět naplánováno čištění připravované trasy vleku a vyčištění přístupové cesty na vrcholu sjezdovky od náletové vegetace. I přes špatné počasí jsme neváhali, vyrazili do svahu a plánovanou práci dokončili.
  Opravdu musím poděkovat všem zúčastněným, že je neodradily rozmary počasí a přišli pomoci. Jen díky jim se práce nezastavily a zase o krůček poskočily kupředu.
 
Za výbor oddílu lyžování   
    Václav Šeps, předseda    
 
 4. brigáda 20.8.2011
  Konečně brigáda, při které nám přálo počasí. Ani jednou nekáplo, bylo příjemně slunečno, ale ne zas tak velké vedro. Prostě na práci akorát.
  Sešlo se nás celkem dost - devět pracovitých lyžařů. Vzhledem k tomu, že čistící práce na trase vleku jsou téměř hotové a musíme počkat na konečný projekt vleku, rozhodli jsme, že svoji pozornost obrátíme na zarostlý břeh nad lyžařskou boudou. Tato práce sice až tak nesouvisí s budováním nového vleku, ale je také potřebná. Když bude nový vlek, tak přeci chceme, aby i okolí bylo v pořádku a vypadalo k světu.
  Vrhli jsme se tedy do práce a celý břeh jsem vyřezali od náletových dřevin, roští a posekali přerostlou a starou trávu. Nyní je konečně opět vidět z lyžárny na pravou stranu sjezdovky. To byl konečně taky náš cíl.
  Všem zúčastněným velice děkuji.
 
Za výbor oddílu lyžování   
   Václav Šeps, předseda    

5. brigáda 27.8.2011
 
  Ráno nás na lyžařské boudě přivítal nejen správce Láďa Frýba, ale i sluníčko. Příliš jsme se nezdržovali, protože poslední dny slunko během dne pěkně připalovalo. Rozdělili jsme se na dvě pětičlenné skupiny a šli jsme na to!
  Dnes bylo v plánu pálení roští a hromad klestí, které se nám podařilo postupně vytvořit po dobu předchozích čtyř brigád. Tři vatry byly dole u lyžařské boudy a tři vatry vzplály na Staropackých horách na sjezdovce. Bylo nám neskutečné vedro a tak jsme si ještě přitápěli. Ale práce nám šla dobře od ruky, roští bylo proschlé tak akorát a během čtyř hodin nebylo po hromadách ani památky.
  K poledni se od Tábora začalo zatahovat. Ale my jsme to krásně stihli. Je uklizeno a sjezdovka je připravená na budoucí stavební práce.

  Další naší činnosti SKOL!
 
Za brigádníky oddílu lyžování  
 Jana Šepsová, členka       

| Autor: Bohuslav Nýdrle | Vydáno dne 31. 07. 2011 | 3943 přečtení |

Novinky
29.04.2019:
Brigády na Staropacká boudě
21 - 23.6.2019 - úklid
13 - 15.9.2019 - dřevo


16.01.2018:
Zpráva o činnosti OL za rok 2018
Do sekce "Ke stažení" byla vložena Zpráva o činnosti Oddílu lyžování TJ Sokol Stará Paka z.s. za rok 2018.

Sponzoři Staropackého krosu

© 2011 Oddíl lyžování TJ Sokol Stará Paka
Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému phpRS.
Powered by GRADACE spol. s r.o. Jičín.