Oddíl lyžování TJ SOKOL Stará Paka pořádal v sobotu
 26.4.2014 pro širokou sportovní veřejnost

37. ročník běžeckého závodu

Staropacký kros 2014

Jedná se o běžecký terénní závod, jehož trať je dlouhá 4400 metrů a vede jarní přírodou po jižním svahu Staropackých hor, prochází vesničkou Podlevín a vrací se na místo startu do areálu sportovního hřiště „Sokolák“. Tratě pro dětské kategorie, dorostenky a ženy jsou vedeny po okolí sportovního hřiště. Letos byl na zkoušku zařazen ještě vložený závod maminek s kočárky.

Výsledky závodu a fotogalerii naleznete na samostatném webu v sekci "Staropacký kros".

Po několik minulých ročníků se závody vždy uskutečnily za pěkného jarního počasí a tak jeho pořadatelé měli obavy, zda pěkné počasí vyjde i letos. Navzdory nepříznivé předpovědi našich meteorologů, po celou dobu závodu vydrželo teplé a slunečné jarní počasí. Bouřka s následným lijákem však začala okamžitě po zakončení závodu a uklizení potřebných rekvizit.
   Letošního Staropackého krosu se zúčastnil rekordní počet startujících. Ve dvaceti věkových kategoriích, od jednoročních až dvouletých batolat z kategorie „mlíčňáci – I.“ až po veterány, se na startovní čáru postupně postavilo celkem 302 závodníků. Z toho v dětských a žákovských kategoriích 230 běžců. Nejvíce obsazená byla kategorie „mlíčňáci – II.“, ve které do cíle doběhlo rekordních pětatřicet tří až čtyřletých dětí. V hlavním závodě na 4 400 metrů letos startovalo celkem 56 závodníků z kategorie dorostenců, mužů a veteránů.
   Nejstarším účastníkem závodu byl sedmaosmdesátiletý František Bém z AC Slovan Liberec.
    Absolutním vítězem 37. ročníku Staropackého krosu se stal Míla Honců z SK Nové Město nad Metují, který proběhl cílem v čase 15:03,0. Druhý doběhl Jakub Pšenička, startující za Žižkovské tygry s časem 15:15,8 a na třetím místě skončil Rudolf Cogan ze Sokola Nová Paka v čase 15:48,3. Ze staropackých závodníků byl nejrychlejší Jan Sucharda z pořádajícího oddílu, který obsadil pěkné čtrnácté místo v čase 17:29,3.
   Nejrychlejší ženou letošního ročníku byla Dagmara Kynčlová z SK Nové Město nad Metují v čase 7:24,0.
   Diplomy a ceny nejlepším závodníkům předala, jako již tradičně, starostka obce paní Věra Hlostová a ředitel závodu Jarka Nypl.

Výbor dále děkuje všem zúčastněným závodníkům i jejich doprovodu za účast v závodě a všem pořadatelům, kteří zajišťovali plynulý a hladký průběh letošního závodu.