Kontakty
Oddíl lyžování
TJ Sokol Stará Paka
Sokolská 173
50791 Stará Paka
IČ: 44477554

E-mail:
ski@ski-starapaka.cz

Staropacký kros:
kros@ski-starapaka.cz

Redaktor článků:
redakce@ski-starapaka.cz

Lyžařský vlek:
vlek@ski-starapaka.cz

Odkazy
Česká unie sportu
Sportuj s námi s
Českou unií sportu

Velociped klub
Velocipéd klub
Nová Paka

Turistika

Cyklo výlet na Smrk 2014

   V sobotu 28.6.2014 se uskutečnil třetí ročník cyklovýletu na nejvyšší kopec Jizerských hor.

   Pro začátek něco z historie....
   Před třemi roky se dva členové našeho lyžařského oddílu rozhodli, že uspořádají zkušební cyklovýlet ze Staropacké boudy (825 m.n.m.) v Rokytnici nad Jizerou do Jizerských hor. A když už do Jizerek, tak proč né rovnou na Smrk (1124 m.n.m.) na nejvyšší kopec těchto hor.

Fotogalerie
 
   Jak řekli, tak učinili. Obvolali několik kamarádů a známých jak z řad členů oddílu lyžování tak i mimo oddíl s dotazem, co oni na to? Zda je to dobrý nápad a zda by se takové možná šílené akce zůčastnili.
    Jejich velice kladné odpovědi a to i od cyklistek, je hodně překvapily. Byla to velká motivace pro to, aby svůj záměr dotáhli do konce.
   První výlet byl naplánovaný na 30.6.2012 a neoficiálně označen jako nultý ročník hlavně proto, že plně věřili, že akce se bude líbit a budou následovat i ostatní ročníky.   V tomto prvním výletě zpočátku moc nepřálo počasí. Zhruba do 11-té dopolední hodiny pršelo a tak se do sedel vyráželo poměrně pozdě a vzhledem ke ztrátě času se tento rok nepodařilo Smrk pokořit. V Polsku nad Velkou jizerskou loukou jsme obraceli a přes osadu Jizerka a Novou Janovou cestou se vraceli zpět. Během dne se již vyčasilo, nezmokli jsme a délka trasy byla přibližně 62 km s nasčítaným převýšením asi 1370 m.  
Mapa trasy z roku 2012.

   O rok později byl uspořádán 29.6.2013 druhý nultý ročník. Vše od samého rána probíhalo bez problémů a tak se i vysněný Smrk (1124 m.n.m.) podařilo zdolat. Délka trasy již byla asi 76 km s nasčítaným převýšením přibližně 1580 m.
Mapa trasy z roku 2013.

    Ročník 2014 byl opět nazván nultým, ale ve skutečnosti byl již třetím. Již tradičně byl pořádán o posledním červnovém víkendu, tedy 28.6.2014. Každý rok se této akce účastní více cyklistů a povědomí o dobývání Smrku stále stoupá.
   Letošního ročníku se zúčastnilo 16 cyklistů a z toho rekordní počet čtyř cyklistek. Za což jsme velice rádi a je vidět, že tyto vejlety nejsou jen chlapská záležitost a rádi vidíme mezi námi i ty hezčí tváře.
   Na chalupu se účastníci sjíždí již od pátka večer. U ohně opečeme buřty, prokonzultujeme nadcházející trasu, probereme kde kdo byl, co v uplynulém roce v sedle navštívil a uložíme se do kanafasu. Ráno do 9:00 přijedou ostatní, kteří nemohli přijet v pátek a po přivítání se velí „Do sedel”.
    Po ranním dešti nás na kolech v 9:30 vyrazilo pouze 15. Petr Pakosta bohužel ze zdravotních důvodů nemohl do sedla usednout a tak jako správný zakládající pořadatel hlídal chalupu a během dne se nám zasloužil o vynikající večeři. Během hlídání navařil velký prádelní hrnec vynikající gulášovky, takže po návratu z cest před 20:00 jsme měli o doplnění vyježděných kalorií postaráno. Nakonec stačilo na závěr polívku zalít zrzavým mokem a doplnit kalíškem něčeho ostřejšího a byli jsme navýsost spokojeni.
    Z občasného dopoledního cáknutí se nakonec vyklubal krásný den a za příjemné teploty kolem 20°C jsme bez zmoknutí absolvovali celou trasu asi 77 km s nasčítaným převýšením asi 1560 m. Trasa byla zvolena téměř stejná jako v roce 2013 až na drobné odchylky. Všichni cyklisté ujeli celou trasu bez problému. Nepotkal nás žádný úraz ani v náročnějším terénu polské strany a všichni jsme ve zdraví dojeli na chalupu na úžasnou teplou gulášovku.
   Zhodnocení celého dne proběhlo za večerního veselení a všichni si pochvalovali připravenou trasu a zvládnutou organizaci celého výletu. Nakonec jsme spokojeně unaveni po půlnoci zalehli do hajan.
Mapa trasy z roku 2014.

Zde je srovnání jednotlivých tras. Trasy se překrývají a tak jsou vidět jednotlivé rozdíly. Zobrazení každé trasy lze samostatně vypínat.

   Jménem pořadatelů bych chtěl poděkovat manželům Straňákovým za poskytnutí zázemí a účastníkům za jejich podporu naší akce a jejich kvalitní sportovní výkony. No a pořadatelům přeju, aby se jim v čase budoucím vše dařilo tak jako doposud.


| Autor: Václav Šeps | Vydáno dne 30. 06. 2014 | 1677 přečtení |

Novinky
16.01.2018:
Zpráva o činnosti OL za rok 2017
Do sekce "Ke stažení" byla vložena Zpráva o činnosti Oddílu lyžování TJ Sokol Stará Paka z.s. za rok 2017.


04.01.2018:
Brigády na Staropacké Boudě 2018
  Výbor oddílu lyžování zveřejňuje termíny brigád na opravu a údržbu Staropacké boudy pro své členy.
    Termíny všech brigád naleznete v sekci "Ke stažení".
   Před každou účastí na brigádě je vždy potřeba se předem nahlásit telefonicky Milanu Straňákovi.
  Pevně věříme, že se brigád zúčastní dle svých možností co nejvíce členů našeho oddílu.


Sponzoři Staropackého krosu

© 2011 Oddíl lyžování TJ Sokol Stará Paka
Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému phpRS.
Powered by GRADACE spol. s r.o. Jičín.