Kontakty
Oddíl lyžování
TJ Sokol Stará Paka
Sokolská 173
50791 Stará Paka
IČ: 44477554

E-mail:
ski@ski-starapaka.cz

Staropacký kros:
kros@ski-starapaka.cz

Redaktor článků:
redakce@ski-starapaka.cz

Lyžařský vlek:
vlek@ski-starapaka.cz

Odkazy
Česká unie sportu
Sportuj s námi s
Českou unií sportu

Velociped klub
Velocipéd klub
Nová Paka

Turistika

Vejšlap 2014

Oddíl lyžování TJ SOKOL Stará Paka pořádal
 v sobotu 30. srpna 2014 turistický pochod


VEJŠLAP PODKRKONOŠÍM 2014
 

  Při vejšlapu roku 2014 jsme se znovu vrátili do Podkrkonoší a trasu naplánovali v okolí Novopacka.

  Na sobotu 30. srpna 2014 nebyla předpověď počasí zrovna přívětivá a v noci z pátka na sobotu se dokonce spustil silný lijavec. Možná právě tyto okolnosti odradily spoustu potenciálních zájemců od účasti na našem vejšlapu.
  Na nádraží ve Staré Pace dorazilo pouze 6 skalních turistů. Tato malá skupinka odjela vlakem v 7:30 do Lázní Bělohradu, kde byl plánovaný start "Vejšlapu 2014".
  Počasí po vystoupení z vlaku nevěštilo nic pěkného. Sice nepršelo, ale mlha a vlhko bylo řádné. Nafotili jsme společné startovní foto a vyrazili po naplánované trase:
  Lázně Bělohrad - Brtev - Bukovina u Pecky - Krkonošská vyhlídka - Pecka - Stupná - Vrchovina - Nová Paka - Stará Paka.


  Těžké mraky nás provázely v prvních kilometrech, ale pršet nezačalo. Lesní cestou z Brtve do Bukoviny u Pecky jsme potkali několik houbařů s plnými koši hub. Někteří z nás to nevydrželi a také začali podél cesty sbírat. Bez deště a za sucha jsme dorazili až na Krkonošskou vyhlídku. Zde se mraky začaly trochu protrhávat, ale stejně nebylo bohužel nikam do dálky vidět. Po svačince jsme v místním remízku ještě navštívili pamětní vlasteneckou skálu s fotkami T. G. Masaryka a E. Beneše z roku 1939 a pak jsme pokračovali dále do Pecky.
  Nad Peckou jsme jako lyžaři nemohli vynechat prohlídku peckovského lyžařského vleku a už jsme se těšili na obídek na peckovském náměstí.
  Po obědě již svítilo sluníčko a my jsme pokračovali po zelené turistické značce směrem do Stupné. Cestou jsme se zastavili na krásném klidném místě u stupenského kostelíku sv. Máří Magdalény se starým hřbitovem. Toto romantické místo nás nabilo energií do dalších kilometrů. Nejdříve jsme sestoupili do Stupné, aby nás hned čekal dlouhý výstup mezi poli až nad Vrchovinu. Samozřejmě jsme nezapomněli navštívit Sýkornické vodopády. I přes velké sucho dávaly vodopády poměrně dost vody.
  Pak nás čekalo krátké klesání od horního konce Vrchoviny a odbočení do kopce "Na Patřín". Po jižním hřebenu nad Vrchovinou, kde náhle začalo na obloze bouřit, jsme pokračovali a sešli jsme až na hlavní silnici mezi Vrchovinou a Novou Pakou. Zobrazení trasy pochodu
  Poslední část vejšlapu nás vedla přes Balka a kraj Podlevína do Staré Paky. Ve Staré Pace již začínalo z oblohy drobně cákat a tak jsme se rychle schovali do hospůdky "Posezení u sousedů". Venku se rozpršelo a tak jsme v suchu hospůdky provedli závěrečné zhodnocení "Vejšlapu 2014".
  Přes špatné ranní vyhlídky ohledně počasí jsme celých asi 20 km absolvovali za příjemného počasí a všichni turisté byli spokojeni.


  Zde jsou obrázky z vejšlapu a mapa trasy.

Václav Šeps           


| Autor: Václav Šeps | Vydáno dne 01. 09. 2014 | 1827 přečtení |

Novinky
16.01.2018:
Zpráva o činnosti OL za rok 2018
Do sekce "Ke stažení" byla vložena Zpráva o činnosti Oddílu lyžování TJ Sokol Stará Paka z.s. za rok 2018.

Sponzoři Staropackého krosu

© 2011 Oddíl lyžování TJ Sokol Stará Paka
Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému phpRS.
Powered by GRADACE spol. s r.o. Jičín.