Kontakty
Oddíl lyžování
TJ Sokol Stará Paka
Sokolská 173
50791 Stará Paka
IČ: 44477554

E-mail:
ski@ski-starapaka.cz

Staropacký kros:
kros@ski-starapaka.cz

Redaktor článků:
redakce@ski-starapaka.cz

Lyžařský vlek:
vlek@ski-starapaka.cz

Odkazy
Česká unie sportu
Sportuj s námi s
Českou unií sportu

Velociped klub
Velocipéd klub
Nová Paka

Oddíl lyžování

60. let oddílu lyžování

 Oddíl lyžování TJ Sokol Stará Paka
slaví letos „60“ let

  Počátkem března 2010, když oslavoval náš první předseda oddílu lyžování Miroslav Jenček kulaté osmdesáté narozeniny, jsme mu byli za náš oddíl blahopřát. Při této příležitosti nám předal veškerou svoji dokumentaci týkající se tradičního sjezdového závodu Štít Chocholky.

 

  Tato dokumentace obsahuje, mimo materiálů týkajících se vlastního závodu, také cenné informace o založení současného oddílu lyžování ve Staré Pace.


  V dopise adresovaném tehdejšímu Místnímu národnímu výboru ve Staré Pace ze 30. prosince 1954 se, mimo jiné, píše:
  Lyžařský sport je jedním z nejlepších sportů vůbec. A právě Sokol Stará Paka měl již v dřívějších dobách velmi silný a početný lyžařský oddíl, který vyvíjel čilou sportovní činnost jak po stránce závodní, tak i výcvikové.
  Tato tradice zimních sportů ve Staré Pace v poslední době podstatně ochabla. A právě z těchto důvodů jsme se rozhodli lyžařskou činnost v naší obci opět obnoviti, abychom, tak jako dříve, byli známí tímto sportem.
  Chceme prováděti výcvik mladých, nových lyžařů. Máme ve svých řadách již zdatné lyžaře, kteří se do této činnosti zapojí. Ale několik jedinců není všechno a proto je nutné, abychom do našeho oddílu shromáždili co nejvíce lyžařů. Budeme pořádati zájezdy do hor, kterých se mohou zúčastnit všichni.


 

  V dalším dopise ze dne 31. prosince 1954, který je adresován Okresnímu výboru DSO Sokol v Nové Pace je, mimo jiné, psáno:
  V letošním roce jsme utvořili lyžařský oddíl při Sokole Stará Paka. Aby se tento krásný zimní sport stále ve Staré Pace rozšiřoval, rozhodli jsme se uspořádati propagační lyžařský závod na Chocholce. Tímto podnikem sledujeme získání mnoha příznivců a zájemců o lyžování, které chceme ve Staré Pace stále více rozvíjeti. Další význam tohoto závodu je rozšíření závodní činnosti a výcvik nejen našich závodníků, ale i ostatních z našeho kraje.

 

  Jak je z uvedených úryvků patrno, lyžařský oddíl ve Staré Pace naši předchůdci založili již během roku 1954 a jejich první činností bylo upravení závodní trati pod Chocholkou, aby se na ní daly uspořádat lyžařské závody ve sjezdu.

Bohuslav Nýdrle            
 kronikář oddílu lyžování        


| Autor: Bohuslav Nýdrle | Vydáno dne 10. 11. 2014 | 1384 přečtení |

Novinky
29.04.2019:
Brigády na Staropacká boudě
21 - 23.6.2019 - úklid
13 - 15.9.2019 - dřevo


16.01.2018:
Zpráva o činnosti OL za rok 2018
Do sekce "Ke stažení" byla vložena Zpráva o činnosti Oddílu lyžování TJ Sokol Stará Paka z.s. za rok 2018.

Sponzoři Staropackého krosu

© 2011 Oddíl lyžování TJ Sokol Stará Paka
Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému phpRS.
Powered by GRADACE spol. s r.o. Jičín.