Kontakty
Oddíl lyžování
TJ Sokol Stará Paka
Sokolská 173
50791 Stará Paka
IČ: 44477554

E-mail:
ski@ski-starapaka.cz

Staropacký kros:
kros@ski-starapaka.cz

Redaktor článků:
redakce@ski-starapaka.cz

Lyžařský vlek:
vlek@ski-starapaka.cz

Odkazy
Česká unie sportu
Sportuj s námi s
Českou unií sportu

Velociped klub
Velocipéd klub
Nová Paka

Závody

38. Staropacký kros 2015

Oddíl lyžování TJ SOKOL Stará Paka pořádal v sobotu
 25.4.2015 pro širokou sportovní veřejnost

38. ročník běžeckého závodu

Staropacký kros 2015
 
Staropacký kros 2015
 Fotogalerie kliknutím do obrázku

 
  Jedná se o běžecký terénní závod, jehož nejdelší hlavní trať je dlouhá 4400 metrů a vede jarní přírodou po jižním svahu Staropackých hor, prochází vesničkou Podlevín a vrací se na místo startu do areálu sportovního hřiště „Sokolák“ ve Staré Pace. Tratě pro dětské kategorie, dorostenky a ženy jsou vedeny po okolí sportovního hřiště. Po odstartování hlavního závodu byl letos do programu opět zařazen vložený závod maminek s kočárky.

Na těchto stránkách se můžete podívat na krátké video o Staropackém krose natočené Televizí Krkonoše.  Závod se uskutečnil opět za pěkného slunečného jarního počasí v sobotu 25. dubna 2015 za účasti 298 startujících a značného počtu diváků. Z tohoto počtu 298 startujících bylo 22 závodníků z řad pořádajícího oddílu lyžování TJ Sokol Stará Paka.
  Závodilo se ve dvaceti věkových kategoriích od jednoročních až dvouletých děcek z kategorie „mlíčňáci I.“ až po veterány nad osmdesát let.
  Na startu se sešlo celkem 232 závodníků dětských a žákovských kategorií, avšak pouze dvě dorostenky a jeden dorostenec. Podstatně lepší byla účast dospělých závodníků. Žen startovalo třináct, mužů a veteránů padesát.  V hlavním závodě na 4400 metrů se na startovní čáru tedy postavilo celkem jednapadesát závodníků, padesát mužů a jedna žena, která si chtěla delší trasu závodu vyzkoušet. Nejrychleji tuto trať proběhl GROH Radoslav, který závodil za Hudy Lasportiva a zvítězil v čase 14:33,8. Stal se tak absolutním vítězem závodu.
  Nejstarším účastníkem závodu byl stejně jako v loňském roce, letos již osmaosmdesátiletý František Bém z AC Slovan Liberec s časem 32:48,3. Františka každoročně obdivujeme za jeho elán, vitalitu a dobrou náladu, kterou šíří kolem sebe do všech stran.
  Ženy závodily na trati dlouhé 2000 metrů. Časem 7:29,0 zvítězila Dagmara RYCHNOVSKÁ – SK Nové Město nad Metují před oddílovou kolegyní Dagmarou KYNČLOVOU.
  Závodu přihlíželi také nový starosta obce Josef Dlabola a nový předseda TJ Sokol Stará Paka ing. Jaroslav Bíl, kteří nejúspěšnějším závodníkům osobně pogratulovali a předali jim diplomy. Mimo toho první tři závodníci v každé kategorii obdrželi věcné ceny a tradičně i sladké koláče, které jim předával ředitel závodu Jarka Nypl a členka oddílu lyžování Eva Pakostová. Všichni závodníci také dostávali pamětní list jako vzpomínku na účast v závodě.
  Během závodu bylo možno zakoupit také občerstvení, které zajišťoval člen výboru oddílu Miloslav Straňák se svým kolektivem.

  Zdravotní dohled, bez kterého se neobejde žádná sportovní akce, pro nás sponzorsky zajistila firma NONSTOPMEDIC pana Pavla Rusého. Moc děkujeme. S vámi máme jistotu, že naši závodníci budou v případě problému v dobrých rukou.
  Výbor dále děkuje všem aktivním závodníkům i jejich doprovodu za účast v závodě. Také děkujeme všem divákům, kteří přišli povzbudit závodníky a vytvořit tak tu správnou závodní atmosféru. Samozřejmě je také potřeba poděkovat všem pořadatelům, kteří zajišťovali plynulý a hladký průběh letošního závodu.

  Podrobné výsledky závodu naleznete na samostatném webu v sekci "Staropacký kros" a zde je grafický náhled na tratě závodu.

Většinu cen pro tuto sportovní akci věnovali naši sponzoři závodu:

VŠEM NAŠIM SPONZORŮM TOUTO CESTOU VELICE DĚKUJEME, VÁŽÍME SI JEJICH PODPORY 
     A TĚŠÍME SE NA DALŠÍ SPOLUPRÁCI V OBLASTI SPORTU VE STARÉ PACE.

Bohuslav Nýdrle        
kronikář oddílu lyžování  

| Autor: Bohuslav Nýdrle | Vydáno dne 26. 04. 2015 | 1992 přečtení |

Novinky
29.04.2019:
Brigády na Staropacká boudě
21 - 23.6.2019 - úklid
13 - 15.9.2019 - dřevo


16.01.2018:
Zpráva o činnosti OL za rok 2018
Do sekce "Ke stažení" byla vložena Zpráva o činnosti Oddílu lyžování TJ Sokol Stará Paka z.s. za rok 2018.

Sponzoři Staropackého krosu

© 2011 Oddíl lyžování TJ Sokol Stará Paka
Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému phpRS.
Powered by GRADACE spol. s r.o. Jičín.