Kontakty
Oddíl lyžování
TJ Sokol Stará Paka
Sokolská 173
50791 Stará Paka
IČ: 44477554

E-mail:
ski@ski-starapaka.cz

Staropacký kros:
kros@ski-starapaka.cz

Redaktor článků:
redakce@ski-starapaka.cz

Lyžařský vlek:
vlek@ski-starapaka.cz

Odkazy
Česká unie sportu
Sportuj s námi s
Českou unií sportu

Velociped klub
Velocipéd klub
Nová Paka

Staropacká<br>bouda

Zastřešení zápraží Staropacké boudy


Zastřešení zápraží Staropacké boudy
 
   Ve čtvrtek 21. května 2015 jsme zahájili několik let odkládanou stavební akci „Zastřešení zápraží Staropacké boudy“.

       Toto zastřešení zápraží bylo nutno provést především z bezpečnostních důvodů, neboť na střeše, hlavně nad vchodem, se tvořil v zimních měsících led, který při oblevě sjížděl dolů, což by mohlo vést i k vážným úrazům. Silná vrstva padajícího sněhu a ledu nám již několikrát poškodila dřevěné zábradlí před chalupou a tající voda ze spadlé sněhové masy u vchodu v jarních měsících zatékala do verandy Staropacké boudy.   


   Již počátkem letošního roku byly vypracovány stavební výkresy, které po schválení Správou KRNAPu ve Vrchlabí byly předloženy Stavebnímu úřadu v Rokytnici nad Jizerou. Po jejich kladném vyřízení byli osloveni dodavatelé tesařských a klempířských prací. 

   Po dohodě s vedoucím tesařské firmy jsme si dovezli a postavili lešení. Další den se dostavila parta tří zkušených tesařů, kteří si dovezli veškerou potřebnou mechanizaci pro zpracování dřevěných trámů. Opracování jednotlivých dílů prováděli na dvorku za chalupou. Z nich potom zhotovili nosnou konstrukci celého zastřešení. Následující práce, jako provedení bednění a zakrytí střechy lepenkou, jsme si již provedli svépomocí.

    V dalším týdnu, od středy 27. do pátku 29. května 2015 akce pokračovala. Ve středu jsme znovu postavili lešení, tentokrát pro klempíře. Klempíři přijeli ve čtvrtek přesně v 6:00 hodin ráno jak nám slíbili. Také oni si dovezli celou pojízdnou klempířskou dílnu. Univerzální stroj jim z velké role pozinkovaného plechu ustřihl potřebný díl a provedl na něm i všechny ohyby. Klempíři jej potom jen připevnili na střechu. Klempířské práce byly dokončeny ve čtvrtek 28. května 2015 ve 13:00 hodin.
    Po celou dobu provádění tesařských i klempířských prací nám počasí přálo. Bylo sice docela chladno, ale „ani nekáplo“. První déšť přišel ihned v noci z 28. na 29. května. Nová střecha byla tak úspěšně otestována. Tesařské i klempířské práce byly provedeny opravdu kvalitně.

Bohuslav Nýdrle    
kronikář Oddílu lyžování

| Autor: Bohuslav Nýdrle | Vydáno dne 24. 05. 2015 | 1869 přečtení |

Novinky
29.04.2019:
Brigády na Staropacká boudě
21 - 23.6.2019 - úklid
13 - 15.9.2019 - dřevo


16.01.2018:
Zpráva o činnosti OL za rok 2018
Do sekce "Ke stažení" byla vložena Zpráva o činnosti Oddílu lyžování TJ Sokol Stará Paka z.s. za rok 2018.

Sponzoři Staropackého krosu

© 2011 Oddíl lyžování TJ Sokol Stará Paka
Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému phpRS.
Powered by GRADACE spol. s r.o. Jičín.