Kontakty
Oddíl lyžování
TJ Sokol Stará Paka z.s.
Tyršova 558
50791 Stará Paka
IČ: 44477554

E-mail:
ski@ski-starapaka.cz

Staropacký kros:
kros@ski-starapaka.cz

Redaktor článků:
redakce@ski-starapaka.cz

Lyžařský vlek:
vlek@ski-starapaka.cz

Odkazy
Česká unie sportu
Sportuj s námi s
Českou unií sportu

Velociped klub
Velocipéd klub
Nová Paka

Turistika

První vejšlap 2016

První vejšlap roku 2016

   V novoročním čase 2.1.2016 uspořádal Oddíl lyžování první vejšlap letošního roku 2016. Vzhledem k tomu, že na konci předcházejícího roku 2015 začalo konečně mrznout, dovolili jsme si naplánovat trasu více terénem přes louky a pole a nemuseli jsme tolik šlapat po tvrdém asfaltu silnic. Povrch byl opravdu zmrzlý a žádné bláto se nám na boty nelepilo. 
Fotogalerie

   Dle ohlášených propozic jsme se sešli ve Staré Pace u Staré školy v 9:30 hodin. Bylo jasné, že na ranní ledovce se všem nepodaří dorazit včas a tak jsme pár minut do odchodu počkali. Když se zdálo, že jsme všichni a nikdo další nepřijde, tak nám Radim Karel udělal startovní foto a mohli jsme vyrazit. Samozřejmě jen co jsme vykročili, tak ještě přijel Martin Pilař, takže ten nám chybí na startovní fotce. 


   Společně jsme tedy vyrazili směr Brdo. Stoupali jsme přes místo "Pod Borovím" k místu "Na Samotě". Zde se k nám připojili Šárka a Pavel "Berry" Haklovi ze spřáteleného spolku Velociped klub Nová Paka. Zde jsme odpočili doprava do lesa "Lísku" a prošli lesem a přes pole až ke hřbitovu nad Krsmolí. Odtud jsme po loukách sešli do Brodek pod Syřenovem. Při procházení místním statkem se nám podařilo s majiteli vyjednat dlouho plánovanou exkurzi místní malé vodní elektrárny.
   Od provozovatelů elektrárny jsme při prohlídce získali spoustu zajímavých provozních informací. Některé si zde dovolím zveřejnit. V elektrárně jsou tři vodní turbíny s motory o výkonu přibližně 2kW, 6kW a 7kW. Maximální výkon elektrárny je dle sdělené informace 16kW. Elektrárnou protéká celý průtok říčky Popelky. Výškový rozdíl je neuvěřitelných 6m. Historicky zaznamenaný vejvyšší roční výkon elektrárny byl 68 000 kWh. To samozřejmě předpokládá dostatek vody pro provoz všech turbín. V čase naší návštěvy byla v provozu pouze jedna turbína s motorem o výkonu 6kW a v létě 2015 byla elektrárna pro nedostatek vody odstavena.
Zobrazení trasy vejšlapu   Když jsme se pokochali technickou zajímavostí, poděkovali jsme za ochotu a vyrazili dále směrem na Novou Ves nad Popelkou. Po místní komunikaci jsme došli na silnici, po které jsme dorazili na kraj Nové Vsi. Dále jsme se snažili vyhnout silnici, takže jsme různě procházeli cestami, pěšinami, po louce kolem kolejí až jsme dorazili k cíli naší cesty na oběd do restaurace "U Pospíšilů" v Nové Vsi nad Popelkou č.p. 286. Majitelé na nás již čekali, přivítali nás a usadili v příjemném prostředí. Do restaurace za námi ještě dorazila vláčkem ze Staré Paky Eva Nyplová, se kterou jsme se v novém roce velice rádi přivítali.
   Po obědě a občerstvení jsme se vydali na zpáteční cestu k domovu. Kolem kolejí a přes kopec jsme mířili do Syřenova do restaurace "Klepanda". Zde jsme se krátce zastavili na občerstvení a trochu se ohřát.
   Závěrečná část vejšlapu již byla pro nás klasická. Z Klepandy jsme pokračovali přes Kumburk a Brdo. Přešli jsme po staropackém letišti a Starou Pakou jsme došli na místo startu prvního letošního vejšlapu.
   Dle vyjádření všech 13 účastníků se první vejšlap povedl i přesto, že počasí nebylo zrovna nejpřívětivější. Ráno padala mrznoucí mlha a první část trasy začalo i drobně sněžit. Mlha vydržela po celý den a tak z krásných výhledů po okolí nebylo nic. O to víc bylo času si poklábosit na 18,5 km dlouhé cestě.
   Vejšlapu se zúčastnili nejenom členové našeho oddílu, ale i turisté z řad veřejnosti, čehož si velice cením.

   Účastníci vejšlapu: Jarka Nypl, Eva a Petr Pakostovi, Petr Vancl, Jana a Vašek Šepsovi, Milan Straňák, Martina a Jirka Vinšálkovi, Martin Pilař, Šárka a Pavel "Berry" Haklovi a fotograf Radim Karel.

   Všem zúčastněmých bych rád poděkoval, že se s námi vydali na novoroční putování a pevně věřím, že nám přízeň zachovají i nadále.

| Autor: Václav Šeps | Vydáno dne 04. 01. 2016 | 3034 přečtení |

Novinky
15.01.2023:
Termíny akcí 2023
18.2.2023
Přejezd Jizerských hor
a Krkonoš

25.3.2023
Lyžařský maškarní bál

22.4.2023
Staropacký kros

24.6.2023
Cyklovýlet na Smrk

2.9.2023
Vejšlap


02.01.2023:
Zpráva o činnosti OL za roky 2020, 2021 a 2022
Do sekce "Ke stažení" byla vložena Zpráva o činnosti Oddílu lyžování TJ Sokol Stará Paka z.s. za roky 2020, 2021 a 2022.


12.12.2022:
Termíny brigád

10.01.2020:
Stanovy
Stanovy Oddílu lyžování odhlasované na výroční členské schůzi 10.1.2020.

Sponzoři Staropackého krosu

© 2011 Oddíl lyžování TJ Sokol Stará Paka
Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému phpRS.
Powered by GRADACE spol. s r.o. Jičín.