Kontakty
Oddíl lyžování
TJ Sokol Stará Paka
Sokolská 173
50791 Stará Paka
IČ: 44477554

E-mail:
ski@ski-starapaka.cz

Staropacký kros:
kros@ski-starapaka.cz

Redaktor článků:
redakce@ski-starapaka.cz

Lyžařský vlek:
vlek@ski-starapaka.cz

Odkazy
Česká unie sportu
Sportuj s námi s
Českou unií sportu

Velociped klub
Velocipéd klub
Nová Paka

Společenské akce

Ladislav Frýba

Blahopřání ke kulatým narozeninám

   Dne 24. května se, dlouholetý člen staropackého lyžařského oddílu a náš dobrý kamarád Láďa FRÝBA, dožívá významného životního jubilea "sedmdesáti let". 

  Láďa pochází z chalupy na letišti v osadě Zápřičnice. Do školy chodil v Nové Pace, takže ve Staré Pace v minulosti moc nepobýval. Až do doby, kdy zásluhou jeho bratra Milana, byl na Staropackých horách postaven náš první lyžařský vlek.  To se psal leden 1964.   Láďa snad od nepaměti má rád stroje i veškerou techniku vůbec. Proto se již tehdy začal zajímat o obsluhu lyžařského vleku a také o lyžování. Není dnes žádným tajemstvím, že při této činnosti se seznámil i se svoji budoucí ženou Vlaďkou Jágerovou, která ho v lyžování vždy podporovala.

   Zakrátko se dokonce stal členem závodního družstva sjezdařů a začal reprezentovat náš lyžařský oddíl na lyžařských závodech v Krkonoších. Na lyžích byl všestranným sportovcem a proto bravůrně zvládal i běh na pérkynkách. Několikrát byl členem našeho družstva, které nás reprezentovalo na Krkonošské sedmdesátce. 


   Ještě během této první lyžařské sezóny byla obnovena i činnost Oddílu lyžování při TJ Sokol Stará Paka, založeného již v roce 1954 a Láďa se stal jeho platným a iniciativním členem. Proto byl záhy zvolen i do výboru lyžařského oddílu a později také do výboru Tělovýchovné jednoty Sokol, kde byl až donedávna jeho místopředsedou. V lyžařském oddíle zastával střídavě funkci předsedy a místopředsedy oddílu. V současnosti se plně věnuje funkci správce Zimního střediska „Staropacká hora“, především pak údržbě lyžařského vleku a sjezdovky.


   Aktivně se též zúčastnil výstavby všech čtyř lyžařských vleků i stavby a přístavby lyžařské klubovny ve Staré Pace. Stavba posledního lyžařského vleku TATRAPOMA, se uskutečnila především jeho zásluhou. Mimo toho se vždy aktivně a iniciativně podílí také na všech stavebních pracích na Staropacké boudě v Rokytnici nad Jizerou.
   Láďa býval a dosud je významným organizátorem sportovních akcí, jako jsou lyžařské závody, včetně okresních i krajských přeborů. V poslední době je to už jenom sjezdový závod Štít Chocholky (to když občas napadne sníh) a každoroční přespolní běh „Staropacký kros“ pro děti, dorost i dospělé.   Mimo funkcí v tělovýchově, vykonával v minulosti, ale i v současnosti vykonává, také funkci v zastupitelstvu obce. Komunálních voleb se, již po několik volebních období, zúčastňuje jako člen Sdružení nezávislých kandidátů TJ Sokol Stará Paka.
   Je i velice zručným a šikovným řemeslníkem. A mnoho jeho kamarádů a kamarádek z řad staropackých lyžařů, mu je dnes velice vděčných za všechny ty kilometry položeného vodovodního, topenářského, plynového i kanalizačního potrubí, za stovky kohoutků, ventilů, i různých těsnění. Také za desítky kotlů, bojlerů a ohřívačů vody všeho druhu, za množství klozetů, splachovačů, umývadel, dřezů a sifónů, nainstalovaných i vybouraných van, sprch a celých sprchových koutů.
   Ale taky za vrchovaté valníky vybouraných obkládaček, dlaždic a stavební suti, které za všechny ty dlouhé roky vyprodukovala Láďova pověstná a obávaná šramačka.
Za to všecko Ti, Láďo, všichni upřímně děkujeme!

   A nyní nám Láďo dovol, abychom Ti i my, členové výboru lyžování a všichni ostatní členové staropackého lyžařského oddílu, jakožto i všichni členové Tělovýchovné jednoty Sokol ve Staré Pace, srdečně poděkovali za veškerou Tvoji sportovní, organizátorskou a pracovní činnost, kterou jsi za více než půl století Tvého členství ve staropackém Sokole vykonal.
   K Tvému kulatému výročí Ti všichni upřímně blahopřejeme a do dalších let přejeme hodně pevného zdraví, štěstí i rodinné pohody, aby jsi se mohl ještě dlouho radovat z vašich dětí i vnoučat, které máš rád. Ať Ti nohy i dech dobře slouží nejenom při lyžování, ale i při všech dalších turistických pochodech, kterých se rád zúčastňuješ. Ať máš stále veselou a optimistickou mysl a dobrou náladu, kterou u Tebe všichni tolik obdivujeme!

To Ti přejí Tvoji kamarádi staropačtí lyžníci i kamarádky staropacké lyžnice.

 Bohuslav Nýdrle    
 kronikář Oddílu lyžování


| Autor: Bohuslav Nýdrle | Vydáno dne 24. 05. 2016 | 1894 přečtení |

Novinky
29.04.2019:
Brigády na Staropacká boudě
21 - 23.6.2019 - úklid
13 - 15.9.2019 - dřevo


16.01.2018:
Zpráva o činnosti OL za rok 2018
Do sekce "Ke stažení" byla vložena Zpráva o činnosti Oddílu lyžování TJ Sokol Stará Paka z.s. za rok 2018.

Sponzoři Staropackého krosu

© 2011 Oddíl lyžování TJ Sokol Stará Paka
Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému phpRS.
Powered by GRADACE spol. s r.o. Jičín.