Kontakty
Oddíl lyžování
TJ Sokol Stará Paka
Sokolská 173
50791 Stará Paka
IČ: 44477554

E-mail:
ski@ski-starapaka.cz

Staropacký kros:
kros@ski-starapaka.cz

Redaktor článků:
redakce@ski-starapaka.cz

Lyžařský vlek:
vlek@ski-starapaka.cz

Odkazy
Česká unie sportu
Sportuj s námi s
Českou unií sportu

Velociped klub
Velocipéd klub
Nová Paka

Společenské akce

Milan POSPÍŠIL

Blahopřání ke kulatým narozeninám

Milan Pospíšil
   Významného životního jubilea, sedmdesáti let, se 9. července 2017 dožil další všestranný sportovec a člen Oddílu lyžování TJ Sokol Stará Paka Mgr. Milan POSPÍŠIL.

   Pro Milana vždy byl a dosud je sport a tělovýchova celoživotním posláním.   Pokud bych chtěl vyjmenovat všechny sporty, kterým se Milan v životě věnoval, byla by jich dlouhá řada. Mimo jiné, již od mládí pravidelně reprezentoval náš oddíl nejprve ve sjezdových závodech, později v závodě desetičlenných hlídek nazvaném „Krkonošská 70“. Často se zúčastňoval také našeho lyžařského přejezdu Jizerských hor a Krkonoš.

   Z dalších sportů musím uvést především kopanou (i další míčové hry), plavání a cyklistiku. Nemohu však zapomenout na základní tělesnou výchovu. Jako mladý, začínající učitel ji vyučoval v odborných učilištích a na Střední škole gastronomie a služeb v Nové Pace. Na této škole se později stal ředitelem a pod jeho vedením škola získala nejedno ocenění a to i na mezinárodní úrovni.
   Bylo zcela samozřejmé, že se jako cvičitel, zúčastňoval také Československých spartakiád. V roce 1985, právě když jsme připravovali místní spartakiádu ve Staré Pace, nás zastihla smutná zpráva o úmrtí bývalého, dlouholetého předsedy staropackého Sokola Arnošta Štěpánka. Bylo tehdy nutno nejprve se zaměřit na organizaci místní spartakiády, zajistit účast našich cvičenců na Strahově, ale hlavně poohlédnout se po novém předsedovi Tělovýchovné jednoty. Volba tehdy padla na Mgr. Milana Pospíšila, který měl pro tuto funkci nejlepší předpoklady. A jak se později ukázalo, byla to volba šťastná.
   Milan se v nové funkci brzy „zabydlel“. Staropacký Sokol měl tehdy šest sportovních oddílů: kopanou, lyžování, stolní tenis, hokej, horolezectví, a základní tělesnou výchovu. Později přibyl ještě oddíl cyklistiky. K tomu je třeba připočítat ještě péči o staropacké koupaliště, jehož provoz byl organizačně nejnáročnější. Vzhledem k nemožnosti zajistit v bazénu hygienicky nezávadnou vodu, bylo nutno koupaliště nakonec prodat. Podobně byl vyřešen i letitý problém s budovou sokolovny a sokolského cvičiště.
   Funkci předsedy TJ vykonával až do valné hromady v únoru 2016. V současné době zastává funkci místostarosty MÚ v Nové Pace, kde má na starost kulturu, školství a opět tělovýchovu a sport.
   Milane! Za všechnu Tvoji bohatou činnost Ti srdečně děkujeme a do dalších let přejeme pevné zdraví, také dostatek štěstí a pořádnou dávku domácí pohody.

To Ti přejí členové výboru lyžování i Tvoji kamarádi
a kamarádky staropačtí lyžníci a lyžnice.

| Autor: Bohuslav Nýdrle | Vydáno dne 04. 07. 2017 | 967 přečtení |

Novinky
16.01.2018:
Zpráva o činnosti OL za rok 2018
Do sekce "Ke stažení" byla vložena Zpráva o činnosti Oddílu lyžování TJ Sokol Stará Paka z.s. za rok 2018.

Sponzoři Staropackého krosu

© 2011 Oddíl lyžování TJ Sokol Stará Paka
Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému phpRS.
Powered by GRADACE spol. s r.o. Jičín.