Kontakty
Oddíl lyžování
TJ Sokol Stará Paka
Sokolská 173
50791 Stará Paka
IČ: 44477554

E-mail:
ski@ski-starapaka.cz

Staropacký kros:
kros@ski-starapaka.cz

Redaktor článků:
redakce@ski-starapaka.cz

Lyžařský vlek:
vlek@ski-starapaka.cz

Odkazy
Česká unie sportu
Sportuj s námi s
Českou unií sportu

Velociped klub
Velocipéd klub
Nová Paka

Turistika

Vejšlap 2019 - pozvánka

   Konec prázdnin se blíží a proto na 31. srpna plánuji další ročník tradičního Vejšlapu po našem okolí.
   Tentokrát se vydáme téměř východním směrem a trošku dále než bylo naším zvykem posledních let a je také trochu delší. Něco málo přes 22 km.
Mapa trasy - orientační
   Pojedeme ráno v 8:33 hodin vlakem ze Staré Paky do Dvora Králové nad Labem. Na nádraží ve Dvoře vystoupíme z osobáčku a vyrazíme do stěny, protože začátek bude trošku do kopce.   Najdeme „naši“ zelenou turistickou cestu a vydáme se směrem k Záleskému vrchu a přírodní památce Čertovy hrady (2,9 km). Jde o souvislé balvaniště cenomanských pískovců. Od pískovců budeme stále po zelené 1,3 km klesat. Pak pro změnu zase do kopce k bývalé tvrzi Zátluky (4,4 km). Odtud stále po zelené a pořád do kopce až se na pátém kilometru naší trasy napojíme na červenou turistickou trasu pojmenovanou Cesta K. J. Erbena.
   Odbočíme na ni vlevo směrem k Hornímu Dehtovu a na šestém kilometru před obcí dosáhneme nejvyššího bodu naší trasy (489 m.n.m.). Možná se zde za dobytí kóty odměníme i něčím ostřejším než je pramenitá voda. Dále budeme po červené klesat kolem Zdobína až k Miletínským lázním (10 km). Projdeme kolem kaple sv. Jana Nepomuckého a budeme směřovat do Miletína. Tady na 12 km cesty bychom vyhledali místo pro zasloužený odpočinek a oběd. Na náměstí bychom taky mohli ochutnat pivo z místního minipivovaru. Dle zvěstí je prý dobré. Po odpočinku a posilněni budeme pokračovat stále po červené turistické značce, tj. Cestou K. J. Erbena směrem k Červené Třemešné (15 km) a na Byšičky (19 km). Odtud je krásný výhled směrem k Lázním Bělohrad – k cíli naší cesty. Křížovou cestou sejdeme poslední úsek směrem přes Bělohradskou bažantnici do centra lázní a projdeme městem na místní nádraží (22,3 km). Vlakem zpět na Starou Paku můžeme odjet v 16:09 a nebo každou další hodinu.
   Jako každoročně se těším na pěkný den ve společnosti příznivců turistiky nejen z řad členů našeho Oddílu lyžování. Počasí neovlivníme, ale s dobrou náladou se jistě výlet v pozdním létě vydaří.
"Ať nám to šlape".
Václav Šeps    

| Autor: Václav Šeps | Vydáno dne 18. 08. 2019 | 667 přečtení |

Novinky
16.02.2021:
! POZOR !
Změna termínu brigád

10.01.2020:
Stanovy
Stanovy Oddílu lyžování odhlasované na výroční členské schůzi 10.1.2020.


08.01.2020:
Zpráva o činnosti OL za rok 2019
Do sekce "Ke stažení" byla vložena Zpráva o činnosti Oddílu lyžování TJ Sokol Stará Paka z.s. za rok 2019.

Sponzoři Staropackého krosu

© 2011 Oddíl lyžování TJ Sokol Stará Paka
Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému phpRS.
Powered by GRADACE spol. s r.o. Jičín.