Kontakty
Oddíl lyžování
TJ Sokol Stará Paka z.s.
Tyršova 558
50791 Stará Paka
IČ: 44477554

E-mail:
ski@ski-starapaka.cz

Staropacký kros:
kros@ski-starapaka.cz

Redaktor článků:
redakce@ski-starapaka.cz

Lyžařský vlek:
vlek@ski-starapaka.cz

Odkazy
Velociped klub
Velocipéd klub
Nová Paka

Turistika

Vejšlap 2022 - pozvánka

Tradiční prázdninový vejšlap
a to po stopách bloudění naší lyžnice Minky Poličanské

   Tentokrát bychom chtěli pozvat všechny lyžníky, turisty, cyklisty, fotbalisty, tenisty, Pačáky i přespolní každého věku na pochoďáček kolem Staropackých hor v hravém duchu. Vyjdeme ze Staré Paky 27. srpna 2022 od Staré školy čp 22 v 10:00 hodin. Všichni začneme stoupat kolem Základní školy ulicí Hartlova. „U Frýbova“ pozdravíme paní domu a pana domácího, když bude doma. Třeba bude za odměnu i nějaká vysokohorská prémie pro lepší dýchání! Však nás ještě čeká stoupání k boudě ve světoznámém lyžařském středisku Staropacká hora. Tam můžeme odložit přebytečné batůžky a povinnou zátěž špekáčků, buřtů, prostě všeho co nebudeme potřebovat na cestě s sebou. Část výpravy může počkat na boudě a udržovat teplo venkovního ohniště. Ale to je na každém dle odvahy ke zdolávání pěších kilometrů.   Od této chvíle již vyrážíme po předpokládaných stopách Minky, která se onehdy za krásného počasí vydala na vycházku k „letadlu“ na Staropackých horách. Bohužel ani sama aktérka již svou trasu nezná. Dle dobových zpráv víme, že vyšla směrem vzhůru až na vršek Staropackých hor nad chatovou zástavbu. Cestu nemůžeme popisovat, protože tato je celá zahalena velkým tajemstvím. Jak je uvedeno výše ani sama Minka totiž nevěděla, kde se v danou chvíli zrovna nachází. Takže jde o pochod bez předem určené trasy, která ale bude obohacena hledáním zajímavých „odměn“ pro malé i velké, aby se ani dětičky či dospěláci nenudili. Klasik sice říká, že na nudu je nejlepší pořídit si medvídka mývala a proti trudomyslnosti míč, ale tyto náhražky by nám určitě během cesty nestačily.

   Celá trasa bude probíhat podle následných popisů, které určí postup k dalšímu stanovišti. Tyto indície se budou muset vždy nalézt spolu s odměnami na místech určených v popisu. Můžeme pouze naznačit, že cestou-necestou dojdeme určitě k letadlu (i když víme, že k němu Minka nikdy nedorazila). První popis trasy obdržíme na boudě na sjezdovce při odkládání zátěže. Vše ostatní bude probíhat dle dalších instrukcí.

   Při zpáteční cestě určitě provedeme kontrolu, zda na nás již Minka náhodou nečeká doma! Pokud ano, možná s námi vyrazí na zbytek trasy zpátky směrem k lyžařskému středisku. Tam si opečeme buřtíky, dojíme zbytky svačin, dopijeme vše co poteče a jestli se nerozejdeme téhož dne do půlnoci, počkáme si těch pár hodin na ranní východ sluníčka.

   Počasí je jako každoročně objednané. Chybí už jen procházky chtiví nadšenci a hledači pokladů a můžeme vyrazit za dobrodružstvím.

Kilometrům zdar.  
Václav Šeps   
 


| Autor: Václav Šeps | Vydáno dne 10. 08. 2022 | 902 přečtení |

Novinky
07.01.2024:
Termíny akcí 2024
19.1.2024
Výroční členská chůze

17. - 18.2.2024
Přejezd Jizerských hor
a Krkonoš

23.3.2024
Lyžařský maškarní bál

20.4.2024
Staropacký kros

21. - 23.6.2024
Cyklovýlet na Smrk

31.8.2024
Vejšlap


07.01.2024:
Zpráva o činnosti OL za rok 2023
Do sekce "Ke stažení" byla vložena Zpráva o činnosti Oddílu lyžování TJ Sokol Stará Paka z.s. za rok 2023.


06.01.2024:
Termíny brigád


10.01.2020:
Stanovy
Stanovy Oddílu lyžování odhlasované na výroční členské schůzi 10.1.2020.

Sponzoři Staropackého krosu

© 2011 Oddíl lyžování TJ Sokol Stará Paka
Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému phpRS.
Powered by GRADACE spol. s r.o. Jičín.