Kontakty
Oddíl lyžování
TJ Sokol Stará Paka z.s.
Tyršova 558
50791 Stará Paka
IČ: 44477554

E-mail:
ski@ski-starapaka.cz

Staropacký kros:
kros@ski-starapaka.cz

Redaktor článků:
redakce@ski-starapaka.cz

Lyžařský vlek:
vlek@ski-starapaka.cz

Odkazy
Velociped klub
Velocipéd klub
Nová Paka

Společenské akce

19. lyžařský maškarní bál

Oddíl lyžování TJ Sokol Stará Paka
 pořádal 25.3.2023 již tradiční

Lyžařský maškarní bál
 
   Po třech dlouhých letech nečinnosti na poli společenské zábavy zapříčiněné vládními nařízeními v době covidovirové pandemie se lyžařskému oddílu konečně povedlo obnovit tradici a znovu uspořádat oblíbený Lyžařský maškarní bál.
   To se podařilo v březnu! Tedy v měsíci, který je v oddíle vyhrazen pro kulturní akce. V tomto čase nepořádáme žádné závody, vyjížďky nebo vejšlapy. Termín 25.3.2023 je možná v celé devatenáctileté historii pořádání maškarních bálů ten nejpozdější, to ale vůbec nevadilo, alespoň jsme se mohli o něco déle těšit a připravovat.
Fotogalerie kliknutím do obrázku.   Jak jsem psal výše, letošní Lyžařský maškarní bál byl v pořadí již 19tý. Průběh celé akce probíhal podle tradičního a vyzkoušeného scénáře. Začátek byl jako vždy ve 20:00 hodin a taneční parket se postupně plnil maskami. Dvacátá hodina je časem, kdy pořadatelé přivítali všechny příchozí a oficiálně zahájili maškarní bál. V tu chvíli spustila kapela a rej masek na parketu začal. Všichni se na parketu snažili co nejvíce zviditelnit, protože první dvě hodiny probíhala soutěž masek. Úderem 22:00 hodiny soutěž skončila a došlo na vyhlášení a ocenění těch nejlepších. Dobrým zvykem je, že pořadatelé neoceňují masky podle pořadí, ale vyhlásí prostě pět nejlepších a nejvtipnějších nápadů. Všechny masky jsou pěkné a zasloužili by ocenění všichni, kteří si s jejich vytvořením dali práci. Ta spousta nápadů z říše lidí, pohádek, zvířat, různých příšer, hraček ba i běžných věcí je až neskutečná. Člověk se až diví, jak takovou masku mohli tvůrci vyrobit a kde k tomu našli inspiraci. Prostě neskutečné!
   Je zbytečné abych tady masky popisoval. Všechny pořízené fotografie jsou k nahlédnutí na těchto webových stránkách v Kronice lyžování v sekci Zábavné a společenské akce.
   Po vyhlášení nejlepších masek a odmaskování (kdo chtěl) se všichni roztočili s velkým nasazením na tanečním parketu. To bylo divení, že se v maskách ani staří kamarádi nebo sousedi nepoznali. Takové odhalování samozřejmě velice zlepšilo již tak vynikající náladu a hned bylo co oslavovat. Parket byl zaplněn do posledního místa a ani výčep, kořalna či venkovní stan nezely prázdnotou. Prostě chumraj to byl pořádný.

   Samozřejmě součástí každého pořádného bálu je i tombola. Tak tomu bylo i tentokrát. Ruličky s čísly do tomboly se prodaly během chvilky. K vylosování hlavní tomboly došlo o půlnoci a vzhledem k velkému množství cen to trvalo přes hodinu. Tyto ceny byly velice hodnotné a praktické. Zase jsem se přesvědčil, že naše lyžnice a lyžníci jsou schopni i v dnešní době sehnat tolik kvalitních a drahých cen. Jsou to prostě šikulové a patří jim velký obdiv a poděkování.
   Po tombole se navázalo na přerušenou zábavu. Ta pokračovala až do pozdních nočních hodin a dokud hrála kapela, tak se křepčilo...
   Celou dobu nám čas na bále zpříjemňovala a k tanci hrála již po několikáté kapela „SANSABAND“. Jsou šikovní a perfektní pro náš bál. My známe je a oni již po těch letech znají nás.

   Co napsat na závěr takové povedené akce? Nelze napsat nic jiného než chválu a tak tedy chválím. Bál to byl jako vždy skvělý. Jak jsem se rozhlížel po sále, tak všichni byli veselí a skvěle se bavili. Přál bych si, aby takových podařených akcí pořádaných naším oddílem bylo více a ještě nějakou dobu nám vydržely. Je to velice důležité pro kulturní a společenský život v naší obci a pro dobré sousedské vztahy.

   Na úplný závěr chci poděkovat všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na uskutečnění tak úžasného 19. ročníku Lyžařského maškarního bálu. Přeju jim, aby je elán a pocit z dobře vykonané práce nikdy neopouštěl.
   Přeju jim vše dobré v jejich osobním a rodinném životě a věřím, že jim síly a chuť vydrží i v budoucnu a zase pro nás všechny zorganizují opět něco podobně úžasného.

   Václav Šeps         
předseda Oddílu lyžování

| Autor: Václav Šeps | Vydáno dne 29. 04. 2023 | 304 přečtení |

Novinky
15.01.2023:
Termíny akcí 2023
18.2.2023
Přejezd Jizerských hor
a Krkonoš

25.3.2023
Lyžařský maškarní bál

22.4.2023
Staropacký kros

24.6.2023
Cyklovýlet na Smrk

2.9.2023
Vejšlap


02.01.2023:
Zpráva o činnosti OL za roky 2020, 2021 a 2022
Do sekce "Ke stažení" byla vložena Zpráva o činnosti Oddílu lyžování TJ Sokol Stará Paka z.s. za roky 2020, 2021 a 2022.


12.12.2022:
Termíny brigád

10.01.2020:
Stanovy
Stanovy Oddílu lyžování odhlasované na výroční členské schůzi 10.1.2020.

Sponzoři Staropackého krosu

© 2011 Oddíl lyžování TJ Sokol Stará Paka
Tyto stránky byly vytvořeny prostřednictvím redakčního systému phpRS.
Powered by GRADACE spol. s r.o. Jičín.