Podzimní přespolní běh

Podzim co podzim jsme pořádali další veřejný závod pro žactvo a tím byl právě „Podzimní přespolní běh”.

Staropacký horský kros / Staropacký kros

Staropacký horský kros byl běžecký terenní závod na 3800 metrů, jehož trať vedla z větší části po horských lesních cestách Staropackých hor. Odtud byl odvozen i jeho původní název. Od roku 2007 se závod pořádá na nových tratích, umístěných na úpatí Staropackých hor a jeho název se změnil na „Staropacký kros”. Délka trati hlavního závodu je 4400 metrů.

Suchý slalom

Koncem šedesátých a počátkem sedmdesátých let se vždy před lyžařskou sezónou u nás provozoval takzvaný suchý slalom. Byl to v podstatě terénní běh s kopce, mezi slalomovými brankami, s lyžařskými hůlkami v rukou, ale bez sněhu, čili „na suchu”.